Lanový park pro děti i dospělé na Lipně

Je pro Vás přichystáno několik druhů lanových cest vhodných pro dospělé i děti. Především zakončovací sjezd “FLY kladkou” nad hladinou rybníka je opravdovým zážitkem pro děti i dospělé.

Lanový park s nádherným výhledem na Lipno nabízí přes 500 m lanového dobrodružství. Samozřejmostí je podpora vyškolených instruktorů, kteří odpovídají za bezpečnost všech návštěvníků v lanovém parku.

OTEVÍRACÍ DOBA

Květen, červen, září          10 -18 hod

Červenec, srpen                10-19 hod

Říjen                                   10.00 – 18.00, zavřen v případě nepříznivého počasí

https://www.lipnolakeresort.cz/lanovy-park-lipno

BOBOVKA -Lipno nad Vltavou

Bobuje se  za každého počasí a po celý rok. Dvě bobové dráhy – horskou a korytovou, vzájemně propleteny.

Unikátní projekt, jediné místo v ČR, kde najdete obě dráhy pohromadě!

Nová dráha je díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám vhodnější pro rodiny s dětmi. Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci. Rychlost si v obou případech řídíte sami pomocí brzdy. Na start drah se dostanete pohodlně pomocí vleků.

Děti od 3 let jezdí s rodiči, od 8 let mohou samy. V celoročním rodinném areálu je také stylová dřevěná hospůdka a mnoho různých atrakcí pro děti. Celý areál je bezbariérový.

Stezka korunami stromů Lipno

Ke Stezce se dopravíte lanovkou, Stezkabusem, po turistické trase či cyklotrase, cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží

Na vrchol, kde najdete Stezku, se můžete dostat Stezkabusem, lanovkou(neplatí v zimní sezoně), na kole nebo pěšky. Značená trasa je dlouhá 1 km z Lipna nad Vltavou

https://www.stezkakorunamistromu.cz/o-stezce.html

Království lesa

V Království lesa najdete originální lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, houpačky, půvabné domečky pro děti, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky.

Všechny herní prvky a sestavy jsou certifikované a promyšleně spojují zábavu s poznáním šumavské přírody v jejích rozmanitých podobách.

Na vrchol, kde najdete Království, se můžete dostat Stezkabusem, lanovkou(neplatí v zimní sezoně), na kole nebo pěšky. Značená trasa je dlouhá 1 km z Lipna nad Vltavou

https://www.kralovstvilesa.cz/o-kralovstvi.html

Vítkův Hrádek

Nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) s největší dochovanou obytnou věží tzv. Donjonem o rozměrech 17,5x14m nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku.

Vítkův Hrádek se nachází na pravé straně lipenského jezera nad osadou Svatý Tomáš, 6 km od obce Přední Výtoň a 7 km od městečka Frymburk.

http://www.vitkuvhradek.cz/

Přívoz Frymburk – Frýdava

S pravým břehem je Frymburk spojen pomocí přívozu do cca 0,4 km vzdálené osady Frýdava, spadající pod obec Přední Výtoň.

Přívoz využívají zejména turisté, kteří se chtějí dostat na hrad Vítkův kámen nebo jako spojnice cyklotrasy kolem celé vodní nádrže Lipno ( 108 km ).

Přeprava osob, kol i vozidel. Přívoz je v provozu od dubna do listopadu.

Možnost vyhlídkové plavby na lodi Marta. Cena od 350 Kč/30 min, objednání na tel 608 308 508

https://privozfrymburk.cz/